I går og på tirsdag ble det hele 14 grader her, og det kjentes ut som det nesten var sommer her. Det er dessverre ikke sånn det ser ut på værmeldingen fremover.
I dag skal det regne hele dagen, og i kveld er det meldt om sludd. På lørdag er det meldt om snø, så det er ikke noen stabil vår enda. Det kom 84 mm med regn i mars, og det er egentlig veldig bra, for det har vært mye vind i det siste som tørker ut jorden.
Til tross for frost omtrent hver natt så har likevel noen få planter startet sin første blomstring. Noen har dere sett tidligere, men bildene er nye.
Denne lille søte krokusen heter Crocus chysanthus 'Romance'
Det er sånn jeg plantet de som en lang gul strek. De kommer trofast igjen hvert år.
De fylte snøklokkene må snus for å få sett de, men de er uansett fine der de henger i luften.
Det er lang blomstring på disse. Helleborus thibetanus.
De "vanlige" snøklokkene er kommet langt nå. Galanthus nivalis.
Dette bildet ble tatt sent på ettermiddagen rett før solen gikk ned. Jeg synes de nesten ble selvlysende i solen :)
Jeg har tre tuer som stadig blir større. Denne får mest sol av de.
Jeg har sett disse sommerfuglene i flere uker, men det var først i går at jeg fikk tatt bilder av de. Neslesommerfugl/ Aglais urticae.
Felix sitter på sin faste utkikkspost hver dag for å se på fuglene. Det er ikke så lenge han sitter der, for han vet at han ikke får tak i dem.
Avslutter i dag med blåveis/ Hepatica nobilis med sine mørkebl blomster. De står helt i skyggen hele dagen, og kanskje det er derfor de er så mørke blå.
Primula denticulata har store knopper nå. De blomstrer nok snart.













