Jeg har ikke plantet prydgress på mange år. For det første så døde de forrige jeg plantet, og for det andre så vet jeg at noen av de er invasive.
Planter som sprer seg mer enn jeg ønsker liker jeg ikke. Det er akkurat som med visse sorter av geranium. Men det står om dette gresset at det ikke er invasivt, så da får jeg bare vente og se.
Siden jeg har kjøpt flere av geranium i det siste så har jegblitt litt mer "vågal" i hagen :-) Så da måtte jeg bare prøve et som blir kalt for silkekinagress / Miscanthus sinensis 'Kleine Silberspinne'. Jeg synes de er så vakre, men om de overlever her vet jeg jo ikke. De er plantet i en slak helling, og da vil vannet renne bort så de ikke blir stående i vann om vinteren.
Det er mye å tenke på her når en planter sarte planter :-)
Jeg holder fortsatt på i det samme "nye" bedet jeg har gravd opp bregnerøtter tidligere. De sitter så hardt nede i bakken at jeg måtte få hjelp av mannen min. Han fikk de opp, og nå mangler jeg bare mer jord der så blir det nok bra. Flere "snille" geranium er innkjøpt, og de venter på å bli plantet.
I dag skal vi i fødselsdag til eldste barnebarnet som fyller 15 år. Hvor ble de årene av?
Jeg har som vanlig tatt mange bilder i det siste, men de hoper seg opp på mobiltelefonen min. Så det kommer en lett blanding i dag.









Sjasminen min er nesten avblomstret nå, men jeg kan så vidt kjenne lukten når jeg sitter på verandaen. Hvite blomster er virkelig nydelige.
SvarSlettHello Marit,
SvarSlettYour garden images are a joy to see. I love the clematis, the peony and the poppies, they are all favorites. Take care, enjoy your day and have a great week ahead.
Hej Marit!
SvarSlettVilken vacker doftschersmin, den har så många blommor. Klematisen Multiblue är väldigt vacker, tror det är samma som min dotter har, vi trodde den hade dött men så kom den tillbaka. Åren går alldeles för fort.
Ha det gott /Marika
What beautiful photos of the flowers, Marit.
SvarSlettThe first photo is my favorite.
All the best, Irma
Ja, nå har tiden kommet for sjasminduft. Også en variegert sort, da! Morsomt at du har plantet silkekinagress! De er så fine. Jeg kjøpte nettopp Mischantus sinensis 'Strictus' på sluttsalget hos mitt lokale sommerblomstgartneri (som også har stauder og annet). Ekstra kul sort med stripene på tvers. Mistet nemlig den jeg hadde. Antagelig gravd i stykker når jeg har gravd hull til en rose.
SvarSlett